Zamlklí průvodci našich cest

12. února 2018 - Miroslav Galko

Termín výstavy 19. září 2017 - 14. ledna 2018

Výstava byla zaměřena na drobné sakrální památky ve veřejném prostoru Pelhřimova. Jedná se o různorodé objekty, od božích muk a křížů, přes sochy až po drobnou výklenkovou plastiku. Byly představeny především objekty s doložitelným původním umístěním - ať už ty, které se dodnes nacházejí ve veřejném prostoru, nebo ty, které jsou součástí sbírky Muzea Vysočiny Pelhřimov, p. o. a jejichž původní umístění známe díky obrazovým nebo písemným pramenům. Klíčovým tématem výstavy bude interpretace funkce těchto drobných sakrálních objektů v kontextu tzv. sakrální barokní krajiny, doprovodné texty k jednotlivým předmětům shrnou dosavadní znalosti o jejich vzniku a dalších osudech.

K výstavě byl vydán tištěný průvodce po drobných sakrálních památkách, které se dosud nacházejí ve veřejném prostoru. Spolu s otevřením výstavy byl spuštěn provoz on-line interaktivní mapy těchto památek, přístupné z webových stránek Muzea - Příběhy Pelhřimova.

Solní brána - Jaroslav Ziegler (kolem poloviny 20. století)

Vernisáž výstavy se konala 19. září 2017 formou komentované prohlídky, komentovaná prohlídka výstavy byla nabízena také po celou dobu trvání na objednávku, pro školní i jiné skupiny s minimálním počtem pěti účastníků.

Zamlklí průvodci našich cest

Zamlklí průvodci našich cest - 15. října 2017.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum