Jaroslav Ziegler: Výstava za okny

Jaroslav Ziegler: Výstava za okny

Od 1. prosince 2020 12:01 za okny výstavní síně zámku pánů z Říčan.

Adresa: Masarykovo náměstí 12, Pelhřimov.

Kurátorka: Mgr. Zuzana Trnková.

1. prosince 2020 bude za okny výstavní síně zámku pánů z Říčan na Masarykově náměstí v Pelhřimově zahájena výstava děl Jaroslava Zieglera.

24 hodin denně, 7 dnů v týdnu si budete moci prohlédnout ukázky z jeho tvorby, v níž se věnoval především obrazovým rekonstrukcím historické podoby Pelhřimova. Každý týden se díla obmění, každé úterý v pravé poledne představíme novou sérii obrazů.

Jaroslav Ziegler: Výstava za okny

Po uvolnění protiepidemických opatření naváže na výstavu za okny VÝSTAVA V MUZEU. Na ní bude možné znovu a bez překážek prostudovat díla z výstavy za okny, ale také shlédnout množství dalších Zieglerových obrazů, porovnat je s dobovými fotografiemi a seznámit se s pestrým a dramatickým životem jejich tvůrce.

Jaroslav Ziegler se narodil v roce 1886 v Černovicích, zemřel v roce 1974 v Čejkově u Nového Rychnova. Více než půl století spolupracoval s pelhřimovským muzeem na obrazových rekonstrukcích historické zástavby Pelhřimova. Jeho životní osudy však zdaleka nejsou spojeny jen s Pelhřimovskem. Vystudoval práva a řadu let zastával úřednické a diplomatické posty na prvorepublikových ministerstvech, ve třicátých letech 20. století byl generálním konzulem v Mnichově. Byl perzekuován jak nacistickým, tak komunistickým režimem. Na prahu 2. světové války byl vězněn v Praze a Berlíně kvůli podezření ze spoluúčasti na plánování atentátu na Adolfa Hitlera, v padesátých letech byl vystěhován z rodinné vily v Pelhřimově do podnájmu v malé vesnici Čejkov, kde strávil posledních dvacet let svého života.

Zdroj: Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum