Komenského

Komenského:

Jan Amos Komenský (*1592 asi Nivnice nebo Uherský Brod - +1670 Naarden v Holandsku). Český teolog, biskup Jednoty bratrské, autor pedagogických prací Opera didactica omnia. V době násilné rekatolizace českých zemí musel odejít z vlasti do ciziny. Jeho dílo Všeobecná porada o nápravě věcí lidských je dodnes inspirujícím a živým pramenem pro uspořádání spravedlivých poměrů ve společnosti. Ve světě je známo jeho jméno ve zlatinizované podobě Comenius.

Fotogalerie:

Na fotografiích je Základní škola Pelhřimov, Komenského1465.

1. Nejstarší budova otevřena v roce 1963, kdy byla součástí ZDŠ čs.- kubánského přátelství. 2. 1. září 1967 rozdělena škola na dva samostatné celky, vznikla 2. ZDŠ Pelhřimov. 3. 1. září 1973 dokončena nová přístavba, trojpodlažní pavilon A - administrativní centrum, družina a třídy. 4. Čtyřpodlažní pavilon B – šatny, školní dílny a třídy (1973). 5. a 6. Datum zatím blíže neurčeno. Na šesté fotografii je zajímavý pohled na později (podzim 1989) zbouranou barokní sýpku - špýchar. 7. Rok 1974.

Historie školy >>>

Fotografie zapůjčila: Základní škola Pelhřimov, Komenského1465, jmenovitě pan ředitel Mgr. Martin Skořepa. Velmi děkuji.


 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum