Mezi nebem a zemí

Mezi nebem a zemí

Komedie, Československo, 1958, 84 min

Režie: Zdeněk Podskalský st. / Kamera: Jan Novák / Hudba: Julius Kalaš

Hrají: Vlastimil Brodský, Marie Landová, Martin Růžek, Miloš Kopecký, František Smolík, Jiří Sovák, Josef Bláha, František Šlégr, Ladislav Pešek, Lubomír Lipský st., Stella Zázvorková, Valtr Taub, Ota Motyčka, Arnošt Faltýnek, Viktor Očásek, Josef Vošalík, Bedřich Zelenka, František Černý, Vladimír Hrubý, Václav Kaňkovský, Oldřich Musil, Antonín Soukup, Darja Hajská, Zdeněk Hodr, Milan Neděla, Zdeněk Najman, Zdeněk Řehoř, Josef Kruml, František Suk, Václav Wasserman, Hynek Němec, Lubomír Bryg, Ladislav Gzela, Jaroslav Jílovec

Obsah: Na městském úřadu pracuje zakřiknutý úředníček, který se domnívá, že mu zbývá pouze 14 dní života a tak se odvážně postaví svému byrokratickému řediteli. V době přípravy a natáčení bylo o filmu v dobovém tisku psáno převážně pod titulem "Mezi zemí a nebem", vyšal tak i záznam ve Filmovém přehledu. Na úvodním titulku v originálním negativu i kopii je titul "Mezi nebem a zemí" (oficiální text distributora).

Fotogalerie


Trochu upravený pohled na Masarykovo náměstí. Trochu upravený pohled na Masarykovo náměstí.
Masarykovo náměstí - vpravo dnešní Komerční banka, uprostřed městský úřad. Masarykovo náměstí - vpravo dnešní Komerční banka, uprostřed městský úřad.
Masarykovo náměstí - dnešní Komerční banka, vlevo pohled do Palackého ulice, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit. Masarykovo náměstí - dnešní Komerční banka, vlevo pohled do Palackého ulice, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit.
Pravá strana náměstí. Zprava čísla popisná - 4 (Adélka a restaurace Na náměstí), 5 (Foto Štěrba), 6 (Zlatnictví). Pravá strana náměstí. Zprava čísla popisná - 4 (Adélka a restaurace Na náměstí), 5 (Foto Štěrba), 6 (Zlatnictví).
Dům mezi městskou šatlavou a vyhlídkovou věží kostela sv. Bartoloměje. Dům mezi městskou šatlavou a vyhlídkovou věží kostela sv. Bartoloměje.
Vchod na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje. Vchod na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje.
V pozadí spodní část náměstí. Vlevo číslo popisné 78 (Švadlenka), a vedle 79 (Brzy nově otevřeno, asi banka, později upravím). V pozadí spodní část náměstí. Vlevo číslo popisné 78 (Švadlenka), a vedle 79 (Brzy nově otevřeno, asi banka, později upravím).
Dům mezi městskou šatlavou a vyhlídkovou věží kostela sv. Bartoloměje. Dům mezi městskou šatlavou a vyhlídkovou věží kostela sv. Bartoloměje.
Masarykovo náměstí. Vzadu Šrejnarovský dům. Vpravo číslo popisné 3 (Parfumerie). Masarykovo náměstí. Vzadu Šrejnarovský dům. Vpravo číslo popisné 3 (Parfumerie).
Vpravo Komerční banka, vlevo pohled do Palackého ulice, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit. Vpravo Komerční banka, vlevo pohled do Palackého ulice, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit.
Dnešní Komerční banka, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit. Dnešní Komerční banka, vzadu Jihlavská brána, v které je Muzeum rekordů a kuriozit.
Pohled z věže. Vzadu vlevo číslo popisné 79 (Brzy nově otevřeno, asi banka, později upravím) a vedle 80 (podle některých zdrojů patří dům do Růžové ulice, podle jiných na Masarykovo náměstí. V domě najdete několik obchodů, napří Pohled z věže. Vzadu vlevo číslo popisné 79 (Brzy nově otevřeno, asi banka, později upravím) a vedle 80 (podle některých zdrojů patří dům do Růžové ulice, podle jiných na Masarykovo náměstí. V domě najdete několik obchodů, napří
Školní ulice, směr z Masarykova náměstí. Školní ulice, směr z Masarykova náměstí.
Školní ulice, směr z Masarykova náměstí. Vpravo Poděbradova č.p. 61. Školní ulice, směr z Masarykova náměstí. Vpravo Poděbradova č.p. 61.
Školní ulice, směr z Masarykova náměstí. Vpravo Poděbradova č.p. 61. Školní ulice, směr z Masarykova náměstí. Vpravo Poděbradova č.p. 61.
Masarykovo náměstí. Vpravo část Šrejnarovského domu. Vlevo Fárův dům č.p. 13. Masarykovo náměstí. Vpravo část Šrejnarovského domu. Vlevo Fárův dům č.p. 13.
Vchod na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje. Vchod na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje.
Pohled z Děkanské ulice na Masarykovo náměstí. Vpravo Šrejnarovský dům, vlevo č.p. 6. Pohled z Děkanské ulice na Masarykovo náměstí. Vpravo Šrejnarovský dům, vlevo č.p. 6.
Podloubí na Masarykově náměstí. Domnívám se, že se jedná o podloubí v horní části náměstí pod domy č.p. 13-16. Podloubí na Masarykově náměstí. Domnívám se, že se jedná o podloubí v horní části náměstí pod domy č.p. 13-16.
Zhruba uprostřed je vidět Jihlavská brána, za ní výhled za město. Zhruba uprostřed je vidět Jihlavská brána, za ní výhled za město.
Nad hlavou dělníka lékárna U svatého Víta, velký dům vpravo od trámku Dr. Tyrše č.p. 877, dnes například kola Valenta. V prostoru před lékárnou je dnes parkoviště. Nad hlavou dělníka lékárna U svatého Víta, velký dům vpravo od trámku Dr. Tyrše č.p. 877, dnes například kola Valenta. V prostoru před lékárnou je dnes parkoviště.
 
Herec Brodský vchází do dnešní Komerční banky. Vzadu je dům č.p. 31 v levé části náměstí. Spodní část je průchozí do ulice Příkopy. Herec Brodský vchází do dnešní Komerční banky. Vzadu je dům č.p. 31 v levé části náměstí. Spodní část je průchozí do ulice Příkopy.
Automobil vyjíždí z domu v horní části náměstí č.p. 17. Ve sklepních prostorách - Muzeum strašidel. Vzadu je Poděbradova ulice s Rynáreckou bránou. Automobil vyjíždí z domu v horní části náměstí č.p. 17. Ve sklepních prostorách - Muzeum strašidel. Vzadu je Poděbradova ulice s Rynáreckou bránou.
Opět pohled na dům č.p. 31 v levé části náměstí. Spodní část je průchozí do ulice Příkopy. Vlevo vykukuje dnešní Česká spořitelna č.p. 30. Opět pohled na dům č.p. 31 v levé části náměstí. Spodní část je průchozí do ulice Příkopy. Vlevo vykukuje dnešní Česká spořitelna č.p. 30.
Masarykovo náměstí. Vlevo Šrejnarovský dům. Vpravo číslo popisné 6 (Zlatnictví) a 5 (Foto Štěrba). Masarykovo náměstí. Vlevo Šrejnarovský dům. Vpravo číslo popisné 6 (Zlatnictví) a 5 (Foto Štěrba).
Automobil odjíždí do Poděbradovy ulice. Zprava domy č.p. 16, 17, 18 (dnes Elektro Viki). Automobil odjíždí do Poděbradovy ulice. Zprava domy č.p. 16, 17, 18 (dnes Elektro Viki).
Masarykovo náměstí. Domy vlevo uprostřed: dnešní Česká spořitelna a hotel Slávie. V pravém horním rohu dřívější Obchodní dům firmy Hermann - Fleischl Nádražní č.p. 823. Masarykovo náměstí. Domy vlevo uprostřed: dnešní Česká spořitelna a hotel Slávie. V pravém horním rohu dřívější Obchodní dům firmy Hermann - Fleischl Nádražní č.p. 823.
Levá část Masarykova náměstí. Všimněte si prázdného místa, které je již dnes všechno zastavěno - Billa, Česká pošta... Levá část Masarykova náměstí. Všimněte si prázdného místa, které je již dnes všechno zastavěno - Billa, Česká pošta...
Opět pohled na Masarykovo náměstí a okolí. Budovu hotelu Rekrea, hotelové školy nebo DUPu nenajdete. Opět pohled na Masarykovo náměstí a okolí. Budovu hotelu Rekrea, hotelové školy nebo DUPu nenajdete.
Uprostřed silnice na Jihlavu. Nemocnice je více vlevo od ní a uprostřed. Uprostřed silnice na Jihlavu. Nemocnice je více vlevo od ní a uprostřed.
Všimněte si, že dříve rostli kolem kašny stromy. Všimněte si, že dříve rostli kolem kašny stromy.
Věž kostela sv. Bartoloměje, vlevo Šrejnarovský dům, vpravo č.p. 6. Věž kostela sv. Bartoloměje, vlevo Šrejnarovský dům, vpravo č.p. 6.
Masarykovo náměstí číslo popisné 5 (dnes Foto Štěrba). Masarykovo náměstí číslo popisné 5 (dnes Foto Štěrba).
Horní část Masarykova náměstí, domy č.p. 16, 17, 18 (dnes Elektro Viki). Vlevo Mléčné lahůdky Daňkovský č.p. 27. Uprostřed Rynárecká brána. Horní část Masarykova náměstí, domy č.p. 16, 17, 18 (dnes Elektro Viki). Vlevo Mléčné lahůdky Daňkovský č.p. 27. Uprostřed Rynárecká brána.
Horní část Masarykova náměstí, dům č.p. 14 (). Horní část Masarykova náměstí, dům č.p. 14 ().
Masarykovo náměstí - dnešní Komerční banka a vlevo číslo popisné 78 (Švadlenka). Masarykovo náměstí - dnešní Komerční banka a vlevo číslo popisné 78 (Švadlenka).
Věž kostela sv. Bartoloměje. Věž kostela sv. Bartoloměje.
Věž kostela sv. Bartoloměje, vpravo č.p. 6. Věž kostela sv. Bartoloměje, vpravo č.p. 6.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum