Gentle Bullet

Gentle Bullet

Drama, Čína, 2006, ?? min

Režie a scénář: Xueqi Wang

Hrají: Hannah Quinlivan, Ou Wang, Xueqi Wang

Obsah: Romantický příběh z konce druhé světové války.

Informace z natáčení - zdroj Tisková zpráva - Městský úřad Pelhřimov

Filmový štáb v Pelhřimově natáčel scény k čínskému filmu Gentle Bullet

Zájem veřejnosti o nedělní (28. února) natáčení čínského filmu s názvem Gentle Bullet na Masarykově náměstí v Pelhřimově byl velký. Na náměstí se během odpoledne a večera vystřídala široká veřejnost napříč generacemi, která měla možnost zhlédnout přípravy na natáčení i vlastní exteriérové scény. Ty se točily celkem dvě. Jedna před Galerií M a druhá, s koňským spřežením, v historickém jádru města.

Obyvatelé měli možnost vidět dva hlavní protagonisty tohoto filmu – mladou nadějnou tajwanskou herečku Hannah Quinlivan a devětašedesátiletého herce a v poslední době rovněž režiséra Xueqi Wanga.

„Čekají nás dva obrazy - romantická projížďka kočárem a scéna u auta, kdy hlavní protagonisté nechají na střeše auta hrnečky a vozidlo následně odjede. Tyto scény jsou situované do období druhé světové války,“ sdělil v neděli producent Zdeněk Flídr, který zároveň dodal, proč si filmaři vybrali k natáčení právě Pelhřimov: „Důvod je jednoduchý. Původně jsme měli natáčet v Kolíně, který si čínská produkce vybrala na základě internetu, ale pak přišli s tím, že se jim středočeské město na řece Labi nehodí, a protože jsme potřebovali kašnu, tak jsme podle fotek, přišli na Pelhřimov. Máte tu moc hezkou kašnu i náměstí. U kašny se bude natáčet až po scéně s autem, která byla přidána, protože původně nebyla v natáčecím plánu,“ řekl producent ze společnosti Milk & Honey Picture.

Pelhřimov byl druhým natáčecím místem čínského štábu v České republice. „Natáčeli jsme například v Kolíně v kostele sv. Bartoloměje interiér, v pondělí (29. února) točíme v bývalé čistírně odpadních vod v Praze, což je novogotická budova z červených cihel a dále točíme hotelový pokoj s výhledem na jezero na Slapské přehradě,“ dodal vedoucí natáčení filmu Gentle Bullet v České republice Zdeněk Flídr. Snímek Gentle Bullet se už natáčel v Číně a Japonsku.

Název filmu, který je romantickým příběhem z konce druhé světové války, by se dal přeložit jako Něžná střela nebo Něžná kulka. „Distribuce filmu je plánována v roce 2016 a podle harmonogramu postprodukce by to mělo být nejdříve v létě, protože tam budou další práce na barevných korekcích, zvuku atd. Zda se film dostane do českých kin je rovněž otázkou distribuce,“ přemítal Zdeněk Flídr s tím, že záběry z Pelhřimova budou ve filmu trvat zhruba dvě a půl až tři minuty.

Během vlastního příjezdu filmového štábu ani vlastního natáčení nedošlo k žádným dopravním či jiným komplikacím. Ráno už bylo Masarykovo náměstí v Pelhřimově opět ve stejném režimu jako v běžné dny.

Fotogalerie:


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum